مراکز چاپ کتاب عمدتا به کلیه انتشاراتی هایی گفته می شود که از وزارت ارشاد مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

باید توجه داشت که نباید چاپخانه ها را با انتشاراتی ها اشتباه گرفت.

در حقیقت چاپخانه فقط اجازه چاپ کاغذی کتاب را دارد و چاپخانه ها نمی توانند برای چاپ کتاب از وزارت ارشاد مجوز دریافت کنند.

یا به عبارتی دیگر انتشارات مجوز چاپ کتاب دریافت می کند و چاپخانه کتابی را که توسط انتشارات مجوز دریافت کرده است را چاپ می کنند.

البته بعضی از انتشاراتی ها دارای دستگاه چاپ بوده و کار انتشارات و چاپخانه را توامان انجام می دهند.

در طول سالها چندین هزار مجوز انتشارات صادر شده است، اما برخی از آنها در صنعت نشر فعال هستند و بسیاری از آنها غیر فعال یا با فعالیت بسیار کم هستند.

لذا برای یافتن مراکز چاپ کتاب فعال می توانید با جستجو در اینترنت آنها را شناسایی کنید و یا می توانید در هنگام خرید کتاب به بخش شناسنامه کتاب مراجعه کنید و نام و مشخصات ناشر کتاب را بیابید.

یافتن ناشر مناسب بسیار مهم است. به طور مثال چنانچه کتاب شما رمان است، بهتر است از ناشری استفاده کنید که در این زمینه فعال است و یا چنانچه کتابی در زمینه تحصیلی تالیف کرده اید بهتر است ناشر کتابهای درسی را انتخاب کنید و یا چنانچه در زمینه تاریخی و یا اسطوره ای و یا روانشناسی کتابی را تألیف و یا ترجمه نموده اید می توانید از انتشارات امیدسخن که در این زمینه به صورت کاملا تخصصی مشغول فعالیت است کمک بخواهید.

البته می توان گفت که برخی از ناشران در تمامی زمینه ها فعالیت مناسبی دارند که نویسندگان می توانند با خیال راحت آثار خود را نیز به آنان بسپارند.

مراکز چاپ کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *