رونمایی کتاب چیست ؟ سؤالی که به‌طور مکرر پرسیده می‌شود و بسیاری از نویسندگان از آن بی‌اطلاع هستند.

رونمایی کتاب را می‌توان یکی از مهم‌ترین اتفاقات پس از چاپ کتاب برشمرد.

پیش از آنکه کتابی منتشر شود، ناشر علاقه‌مندان به آن موضوع و یا دنبال کنندگان خود را از انتشار قریب‌الوقوع آن کتاب مطلع می‌سازد.

این عمل موجب می‌شود که کتاب در معرض گفتگو قرار گرفته و مشتاقان برای انتشار اثر پیگیری کنند.

اما پس از چاپ و انتشار اثر، نوبت رونمایی کتاب می رسد.

در جشن رونمایی کتاب، دوستان و علاقه مندان به نویسنده و موضوع کتاب، در مکانی مناسب گرد هم می آیند و نویسنده درباره آنچه که تالیف و یا ترجمه کرده است، سخنرانی می کند و آن را برای مخاطبین خود شرح می دهد.

پس از پایان جشن رونمایی کتاب، علاقه مندان می توانند کتاب را خریداری کرده و از نویسنده کتاب به رسم یادبود امضا دریافت کنند.

تاثیر رونمایی کتاب چیست؟

رونمایی یک کتاب تاثیر بسزایی در شهرت نویسنده و همچنین کتاب دارد. در روزگاری که روزانه صدها و یا هزاران کتاب جدید منتشر می شود و روانه بازار می گردد، معرفی نویسنده و یا مترجم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بسیاری از خوانندگان حرفه ای و یا نیمه حرفه ای و یا حتی خوانندگانی که برای گذران اوقات کتاب خریداری می کنند، علاوه بر عنوان و موضوع کتاب، به شهرت نویسنده و یا مترجم توجه می کنند تا کتابی که خریداری می کنند از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.

علاوه بر مطلب فوق، ممکن است در یک موضوع (به طور مثال روانشناسی و یا تاریخی و ..) نویسنده به مواردی پرداخته و یا از سبک نگارشی خاصی پیروی کرده، که موجب شده این کتاب با کتاب های مشابه متمایز گردد.

رونمایی یک کتاب این فرصت را به نویسنده و یا مترجم یک کتاب می دهد تا بتواند کتاب خود را به بهترین وجه ممکن معرفی کرده و در اختیار خوانندگان قرار دهد.

لازم به ذکر است که کافه کتاب انتشارات امیدسخن، برای تمامی نویسندگان که آثارشان از کیفیت مطلوبی برخوردار است (توسط تحریریه انتشارات مورد بررسی قرار می گیرد) به صورت رایگان جشن رونمایی کتاب برگزار می کند.

جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید با واحد تحریریه انتشارات تماس حاصل فرمایید.