یافتن انتشارات معتبر برای چاپ کتاب برای بسیاری از نویسندگان تازه کار، سوالی همیشگی است، اما منظور از انتشارات معتبر چیست و به چه انتشاراتی معتبر گفته می شود

انتشارات معتبر

اگر بخواهیم انتشاراتی که دارای مجوز است را معتبر بنامیم، در پاسخ باید گفت که همه ناشرینی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای مجوز هستند، انتشاراتی معتبر محسوب می شوند.

اما قطعا آنچه که نویسندگان به دنبال آن هستند، نه انتشاراتی که از وزارت ارشاد مجوز دارد، بلکه منظور انتشاراتی است که بتواند نویسنده را در امر معرفی و فروش کتاب یاری رساند.

البته به غیر از بحث فروش کتاب، اعتبار انتشارات در میان اهل فرهنگ، از جمله اینکه: ناشر کتاب های زرد و بی کیفیت منتشر نمی کند، ناشر به کیفیت چاپ و ویراستاری اهمیت می دهد، ناشر به کتاب به عنوان کالایی صنعتی نگاه نمی کند بلکه بیشتر ماهیت فرهنگی آن مدنظر اوست، یک انتشارات را معتبر و یا غیر معتبر می سازد.

بحث فروش و عرضه کتاب در بازار از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا نویسنده معمولا بدون حمایت ناشر نمی تواند در سایت های فروش کتاب و یا مراکز پخش کتاب به فعالیت بپردازد. بنابراین انتخاب ناشری که دارای سایت فروش کتاب است و یا توانمندی خوبی جهت عرضه کتاب دارد، می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب انتشارات باشد.

باید توجه داشت، همانطور که گفته شد، ناشرانی که از اعتبار خوبی برخوردارند، به این سبب که در امر گزینش کتاب ها و کیفیت اثر وسواس به خرج می دهند، هر اثری را مورد پذیرش قرار نمی دهند.

پس به منظور اینکه بتوانید با یک ناشر توانمند و معتبر قرارداد منعقد کنید و کتاب خود را به او بسپارید، لازم است که اثر شما از لحاظ موضوع و به خصوص کیفیت نگارش و یا ترجمه از استاندارد لازم برخوردار باشد.

در این راستا، نویسندگان عزیز می توانند از یک ویراستار ادبی پیش از سپردن اثر به ناشران شناخته شده، استفاده کرده و پس از آن اقدام به نشر اثر کنند.

انتشارات امیدسخن با داشتن سایت های مولف یار، امیدسخن و ناشربوک در زمینه عرضه و فروش کتاب بسیار پیشگام بوده و همچنین در زمینه های کتاب های تاریخی، کتاب های اسطوره ای و کتاب های روانشناسی به صورت کاملا تخصصی در خدمت نویسندگان و مترجمین عزیز می باشد.

انتشارات معتبر برای چاپ کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *